Nasveti za barvanje
Stene in stropi

Zaščitite tla, pohištvo, vrata in okna ter druge predmete in napeljave. Očistite površine, ki jih želite barvati in z ustreznim polnilom zapolnite vdolbine in razpoke. Najprej pobarvajte strop in nato stene.
Preberi večOkna, vrata in ograje

Odstranite vratne in okenske kljuke, zapahe in tečaje. Luknje in razpoke zapolnite s polnilom (z lesnim ali epoksi kitom).
Z vlažno krpo obrišite prah in začnite z barvanjem.
Preberi večBetonske in zidane površine

Dobro očistite površine, ki jih želite barvati. Ko bo površina suha, zapolnite luknje in razpoke in jo zgladite. Nanesite zaščitni ali osnovni premaz in na koncu nekaj tankih plasti barve.
Preberi večKovinske površine

S pomočjo žične ščetke najprej odstranite umazanijo in rjo, po potrebi površino razmastite in obrišite prah. Nanesite proti-korozivni zaščitni premaz in dve plasti barve.
Preberi več.png/)
Vzdrževanje orodja
Dolga življenska doba orodja je odvisna od pravilnega in rednega vzdrževanja.
Ne le čopiče in valjčke, tudi banjice, mrežice in druga orodja za večkratno uporabo je potrebno pravilno čistiti in shranjevati. Najbolj pomembno je, da s čiščenjem ne odlašate, saj se barve in premazi zelo hitro sušijo in jih je kasneje skoraj nemogoče temeljito odstraniti z orodja.
Preberi več
Če danes niste zaključili z barvanjem… brez skrbi, lahko nadaljujte jutri
Čopiče in valjčke lahko preprosto shranite v plastično vrečko in jih dobro zavijete. Do naslednjega dne jih hranite na hladnem mestu, da se barva na njih ne posuši.
VOC direktiva
Ali veste, da je Slovenija kot članica Evropske Unije uveljavila strogo okoljsko zakonodajo, katere del je tudi direktiva VOC (Volatile Organic Compounds), o omejevanju emisij hlapnih organskih spojin (HOS), iz leta 2004. To v praksi pomeni, da je za implementacijo potrebno premaze na osnovi organskih topil zamenjati z vodnimi premaznimi sistemi. Za nanos le teh pa niso več najbolj primerni čopiči iz naravne ščetine temveč čopiči iz sintetičnih vlaken ali kombinacije obeh.